Haberler TAŞKESENLİOĞLU, FRANSA’DA MIPIM 2016’YA KATILDI

TAŞKESENLİOĞLU, FRANSA’DA MIPIM 2016’YA KATILDI

TAŞKESENLİOĞLU, FRANSA’DA MIPIM 2016’YA KATILDI Fransa’nın Cannes kentinde kapılarını açan gayrimenkul fuarı MIPIM’e 850 katılımcı ve 1.700 metrekarelik alan ile 89 ülke arasında ilk 5’e giren Türkiye damga vurdu. Fuara AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu da katıldı.

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM, Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleştirildi. 18 Mart’ta sona eren fuar 89 ülkeden yaklaşık 22 bin gayrimenkul profesyoneli ile 4 bin 800 yatırımcı ve finans kuruluşunu bir araya getirdi. Fuarda bin adet proje sergilendi. Türkiye 850 katılımcı ve kapladığı 1700 metrekarelik alanda 89 ülke arasında ilk 5’te yer aldı. Fuarda Türk kurum ve kuruluşlarına ait 50 stant yer aldı. 20 bin metrekare alan üzerine kurulan fuarda Türkiye’den katılan kamu kurum ve kuruluşları ile inşaat şirketleri bin 700 metrekarelik yere sahip. Antalya, Balıkesir, Bursa, Hatay, İstanbul, Kocaeli, Konya ve Ordu büyükşehir belediyeleri de fuarda stant açtı. Fuara Türkiye’den 19 belediye başkanı katıldı. Fuara stantla katılan şirketlerin arasında İTO ve Emlak Konut GYO’nun yanı sıra Beyoğlu Investors Group (BIG), Efekta Mimarlık, Esas Gayrimenkul, Hill International, İzka İnşaat, Lal Gayrimenkul Değerleme, Özak – Yenigün – Ziylan Ortaklığı, Öncüoğlu+ACP Mimarlık, Özer+Tulgan Mimarlık, ProPlan, Real Estate, Sabri Paşayiğit Design Office, Tabanlıoğlu Mimarlık, Tahincioğlu Gayrimenkul da iştirak etti.  

 

İSTANBUL, LONDRA İLE PARİS’İN ARASINA GİRDİ

Fuar kapsamında, İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) desteğiyle hayata geçirdiği, Londra ve Paris çadırlarının ortasında yer alarak fuar alanının en önemli bölgesinde konumlanan İstanbul Gayrimenkul Tanıtım Çadırı’nda açılış etkinliği gerçekleştirildi. Çadırda İstanbul’un 24 saatinin ses ve görüntü efektleriyle anlatıldığı 96 metrekarelik “Yaşayan İstanbul Maketi” ile 3. havalimanı ve Avrasya Tüneli gibi dev projelerin maketleri yer alıyor.

 

 

 

İçeriği Paylaş: