Haberler RİSK ALMADIKÇA İHYA OLAMAYIZ

RİSK ALMADIKÇA İHYA OLAMAYIZ

RİSK ALMADIKÇA İHYA OLAMAYIZ AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, “Bizde riskleri üzerimize aldığımız müddetçe inşa edemeyeceğimiz yollar, ihya edemeyeceğimiz hayatlar da yok” dedi.

Halkbank’tan Erzurumlu girişimcilere destek sözü girişimciliği teşvik etmek ve ekonomide yeni istihdam olanakları sağlayacak projeleri cesaretlendirmek üzere düzenlenen “Erzurum Kadın ve Genç Girişimcilik Platformu”, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Halkbank Erzurum Bölge Koordinatörlüğü tarafından organize edilen toplantıda, gençlerin ve kadınların yeni girişimciler olarak iş yaşamındaki potansiyeli ele alındı.

 

Hz. Hatice’nin hayatını örnek aldım

Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu,  Hz Hatice’nin hayatında onlarca sorunun cevabını bulduğunu söyledi. Bir işe başlamak her kesime yararının olacağını ifade eden Taşkesenlioğlu, “Bir işe başladığımız zaman risklere göğüs germek, fırsatları iyi germek hem ailemiz hem toplum için yeni değerler meydana getirme, girişimci bu bunu yapıyoruz aslında, bunu yaptığımız müddetçe kendimiz için küçük insanlık için büyük adımlar atmış oluyoruz. Kendi tarihimizde baktığımızda kızlarımızın adını Hatice koyardık. Hz Hatice aynı zaman 10 binlerce kervanı barındıran bir ticaret kadınıydı. Onun hayıtını okuduğumda neden ticarete atılmama gerektiğini belirten onlarca soru buldu. Arap yarım adasında kızların diri diri gömüldüğü bir dönemde, bir kadın olarak ve kervanlarla mücadele edip ticareti geliştiriyor. Bizde riskleri üzerimize aldığımız müddetçe inşa edemeyeceğimiz yollar, ihya edemeyeceğimiz hayatlar da yok. Gözümüzü kapatıp yolumuza devam edeceğiz, dışardan kim ne söylerle söylesin yaptığımız şey inandığımız değerlere uygunsa. Bizim tarafımızdan ve kendi değerlerimizde tarafından da kabul görmüşse, dışarıyı görmeyin duymayın. Afrika’ya gidemezsin dediler gittim, iş yapamazsın dediler yaptım, Kanada’dan Afrika’ya makine getiremezsin dediler getirdim. Yeter ki inanın mücadele edin, gerisi geliyor. Biz sizle ne yapacağız ona bakalım. Avrupa’da Amerika’da sermayenin 4’te birini kadınlar elinde tutuyor. Türkiye’de kendi işini kuran ve devam ettiren yüzde 9’dur. Başta Erzurum olmak üzere Türkiye’de iş nasıl bulurum sorusuna cevap arıyoruz. İş nasıl buluruz değil işi nasıl meydana getirebilirim dediğimiz zaman hem size hem de sizinle birlikte yol arkadaşı yapacak kişileri umut kapısı olabiliyorsunuz” şeklinde konuştu. 

 

Üreten Türkiye’nin Bankasıyız

Toplantıda yaptığı konuşmada Halkbank’ın girişimcilik kültürünü sahiplendiğine vurgu yapan, Halkbank Erzurum Bölge Koordinatörü Mücahit Yıldırım şunları söyledi: “Üreten Türkiye’nin Bankası olarak, esnafımızın gücünü korumasına; KOBİ’lerimizin ve girişimcilerimizin büyümelerini sürdürmesine destek olmaya devam ediyoruz. Girişimcilik kültürünün yaygınlaşması için teknolojik ve yenilikçi iş fikri olan girişimcilere desteğimizi artırıyoruz. Bizim için girişimci, üreterek değer yaratan; risk alarak yenilik yapan kişidir. Fırsatları gözleyen, geliştirdiği yeniliği ekonomiye kazandıran kişidir. Halkbank olarak girişimciliği ve inovatif fikirleri teşvik etmeyi, istihdamı artırmayı, girişimcilerin yeni iş kurmalarını ve ekonomik hayata katılmalarını desteklemek bizim başlıca arzumuz. Bizler bu sayede istihdam oranlarının artmasına, ülkemizde girişimcilik oranlarının yükselmesine destek olabilir ve ekonomik büyümenin hedeflerle uyumlu ilerlemesine katkı sağlayabileceğimize inanıyoruz.” Toplantıda Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Erzurum Vali Yardımcısı Hatice Bayar Özdemir, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Türkiye Halk Bankası A.Ş. Erzurum Bölge Koordinatörü Mücahit Yıldırım’ın da konuşmacı olarak yer aldı.

İçeriği Paylaş: