Haberler HAMİLİK YAPTIK, HAMİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

HAMİLİK YAPTIK, HAMİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

HAMİLİK YAPTIK, HAMİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Sözcüsü ve AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, ‘istesiyaset.com’a yaptığı açıklamada, Türkiye’de farklı toplum kesimleri arasında sorun olduğuna inanmadığını belirterek; ‘Bizim dinimiz, ‘senin dinin sana, benim dinim bana’ ayet-i kerimesiyle herkese hoşgörülüdür. Biz, bu ayet-i kerime ile hareket ediyoruz; dolayısıyla farklı dinler ve mezheplerle etnik kimliklerle aramızda problem yok, bu suni olarak oluşturuluyor” dedi.

www.istesiyaset.com/ Selvi ERDOĞAN TURGUT’un Haberi

1970’li yıllarda binlerce gencin şiddet olaylarında hayatını kaybettiğini, onbinlerce insanın hayatının olumsuz etkilendiğini belirten Taşkesenlioğlu, “Sağcısı da solcusu da ülkeyi daha iyiye götürmek için çalışıyordu. Metotlar farklıydı biz o metotları kişiliklerimiz zannederek kavgaya başladık; yanlış olan buydu. Bizim genetik kodlarımız farklı bir inançtan birine zulmetmeyi reddeder. Bir başkasının lehçesi, dili farklı olabilir. Bugün Anadolu dediğimiz medeniyet içinde onbinlerce farklı öge vardır ve bunlar tek bir ses çıkarır. Eğer, etnik kimlikler üzerinden kavgaya tutuşturursanız Allah muhafaza başka sıkıntılar olabilir” diye konuştu.

 

Siyasetteki ilk hocasının RP Genel Başkanı Necmettin Erbakan, diğerinin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirten Taşkesenlioğlu, Erdoğan için ‘Bizim için bir şans ve lider örneğidir” tanımlamasını kullanıyor. ‘O bize inanmışlığın, davaya inanmanın gücünü, canı pahasına ilerlemenin sonuçlarının ne olduğunu gösterdi’ diyen Taşkesenlioğlu, Erdoğan’ın sadece kendi toplumu değil Türkiye’den fersah fersah uzakta insanların sesini duyan bir vicdan olduğunu anlattı. Taşkesenlioğlu, “O, fiziki olarak sesini duyuramayacak insanların sesini duyan biridir. Cumhurbaşkanımızın vicdanı, binlerce kilometre uzaktaki mazlumların sesini duyabiliyor. O vicdan Allah’ın özel kullarına veriliyor. Bu çok gerçek; apayrı bir şey organizasyon becerisi, sonuç odaklı çalışması önemli. Merhamet ve vicdanının yanında çok da vefalıdır. Refah partisi’ndeki yol arkadaşlarını külliyede bir araya getirmesi bile o vefanın örneğidir” dedi. Taşkesenlioğlu, sözlerine şöyle devam etti:

 

“Onun vicdan kulağına hayranım. Suriye zulmüne karşı koyan lider o; bugün insanların cesetleri sahile vurmasın diye 8 sene önce dik durmaya başladı. Onun vicdan kulağı Myanmar’daki insanı da duyuyor, Suriye’deki insanı da… Dünya, sanki onu anlamamak üzerine kurulmuş. O ‘büyük balık küçük balığı yer’ felsefesine adaletle karşı çıktı. Uluslar arası kurallarda hakkaniyet aradı; haliyle dünyayı rahatsız etti. Gezi olayları, 17-25 olayları boşuna gelmedi. Mısır benim vilayetimdi, Suriye benimdi. Dedi ki, ‘biz eski Türkiye değiliz, insan kaynağımız, ekonomik gücümüz sizinle aynı noktada. Bölgeyi siz şekillendiriyorsanız biz de şekillendireceğiz’ dedi. Neden, bu bölgenin en çok sahibi biziz. Sahipliği, kazan-kaybet değil, kazan-kazan ilkesi üzerine kurduk. Onların kabullenemediği şey, Türkiye’de bölgede söz sahibi olmak istemesidir.”

 

 

Bölgenin yeniden şekillendirilmesi sürecinde ayrıştırma, bölme yöntemlerinin kullanıldığını belirten Taşkesenlioğlu, Mısır’da seçimle işbaşına gelmiş bir liderin idama mahkum edilmesinin kabul edilemeyeceğini belirtti. Bölgenin dizaynında Rusya’nın ana rolde bulunduğunu belirten Taşkesenlioğlu, bütün güçsüzlüğüne rağmen AB’nin de bölgeye müdahil olduğunu anlattı. Bölgeye 600 yıldır hükmetmiş, hamilik yapmış Türkiye’nin aktif politikasının batılı ülkeler tarafından hoş karşılanmadığını dile getiren Taşkesenlioğlu, “Bölgeye hamilik yapmış bir toplumun devamı diyor ki, bölgeyi şekillendirenler arasında ben de olacağım’. Hatırlarsınız, Cumhurbaşkanımız Libya’ya gittiğinde yüzbinler karşılamıştı, Sarkozy gittiğinde ise 3-5 bin kişi vardı. Bu, kimin lider olarak kabul edildiğinin göstergesiydi. Halk safını gösterdi; dolayısıyla birileri pazarı kaybediyorum diye düşünüyor. İran da İngiltere de ABD de rahatsız olabilir ama kimse kusura bakmasın. Biz bölgenin hamisi olmaya devam edeceğiz. Bunu insanlık için yapmak zorundayız” dedi.

İçeriği Paylaş: