Haberler ERZURUM DEMOKRASİNİN DE KİLİDİDİR

ERZURUM DEMOKRASİNİN DE KİLİDİDİR

ERZURUM DEMOKRASİNİN DE KİLİDİDİR AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Erzurum'da demokrasi nöbetinde yaptığı konuşmada, "Erzurum, demokrasi nöbetinde Türkiye’de destan yazıyor" dedi.

Taşkesenlioğlu, şunları kaydetti: “Can Erzurum, sizinle beraber 15 Temmuz’da destan yazdık. Ama o destanı o gece noktalamadık. O destan 15 Temmuz’da başladı ta ki Türkiye’ye el uzatanların hepsinin elinin kırıldığı güne kadar da devam edecek. 15 Temmuz Türkiye’nin bağımsızlığına tankları sürenlerinin önüne serhat dolu göğüslerini siper edenlerin günü oldu. 15 Temmuz, milletin meclisine bomba atanların, milletin namusuna göz dikenlerin, milletin geleceğine el koyanların sizin tarafınızdan, ‘Hey hat ben buradayım. İmanımla buradayım’ dediğiniz gün oldu. Erzurum siz burada Palandöken gibi sapasağlam durunca Ankara gücünü senden aldı, İstanbul gücünü senden aldı. O gün İstanbul’da Boğaz Köprüsü’nde tankların, silahların üzerine giden her bir kahraman biliyordu ki, Erzurum nasıl ki mülk-ü İslam’ın kilidiyse demokrasinin de kilidi, Türkiye’nin geleceğinin de kilididir. Bu hep böyle biline…”

 

“PENSİLVANYA ŞEYTANI HAİN, İNSANLARIN NAMUSUNA GÖZ DİKTİ”

Parlamenter Taşkesenlioğlu, Pensilvanya şeytanı hainin insanların namusuna göz diktiğini bildirdi. Taşkesenlioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “15 Temmuz, birilerinin tanklarla imanı ezeceklerini zannettikleri günde, bu aziz milletin imanının altında ezildikleri gün oldu. Yularını birilerine kaptırmış olan Pensilvanya şeytanının ülkenin geleceğine, senin namusuna, şerefine, haysiyetine, bacımızın, kardeşimizin geleceğine uzattığı elin kırıldığı günün adı oldu. O yüzden o gün bundan yeni Türkiye’nin doğum günü olacaktır aynı zamanda. Kurtuluş Savaşı’nı biz sadece Çanakkale’de, serhat şehri olan Edirne’de, gazi olan Antep’te, şanlı olan Urfa’da, kahraman olan Maraş’ta yapmadık. Kurtuluş Savaşı’nı Boğaziçi Köprüsü’nde yaptık, Ankara’da Beştepe’de yaptık, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptık, Erzurum’da burada Cumhuriyet Caddesi’nde sizlerin mekânında gerçekleştirdik. Erzurum, can Erzurum, yar Erzurum. Sizin iman gücünüzü gören birilerinin ağa babaları doğdukları güne pişman oldular. Bir haftadır hafızaları almıyor. ‘Bu nasıl olur, biri emir verdi 8 gündür ayaktalar’ diyor. Senin kafan çalışmıyor. Ben 80 gün de kalırım, 800 gün de… Senin gibi vatanını satanlar anlayamaz, anlayamazsın. Senin için vatanın önemi yoktur ki, gittin birilerinin kapısına köpek oldun. Senin için vatanın önemi yoktur ki, gittin ülkeni sattın. Vatanın ne olduğunu bilseydin burada kalırdın, vatanı kan gölüne çevirmeye kalkışmazdın. 8 gündür meydanlardan ‘idam’ istiyorsunuz. Sizin vekiliniz olarak isteğinizi yerine getireceğiz ve bunu Sayın Cumhurbaşkanımıza Başkomutanımıza sunacağız. Siz tanka, topa, silahlara, bombalara karşı gelerek ne kadar şerefli bir halk olduğunuzu, şerefsiz olanlara yeniden gösterdiniz. O şerefsizler, şereflerini başka ülkelere sattı. Onlar haysiyetlerini başka ülkelere sattılar. Ama bilmediler ki civanmert olan Dadaşlar, bu aziz milletimiz hiçbir ülkenin boyunduruğu altına girmez.”

İçeriği Paylaş: