Haberler AK İKTİDAR ENGELLERİ AŞACAK

AK İKTİDAR ENGELLERİ AŞACAK

AK İKTİDAR ENGELLERİ AŞACAK AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, seçim çalışmalarına Erzurum Merkez Yakutiye ilçesinde devam etti.

Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Palandöken Otizm Derneği, Tohum Otizm Vakfı ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Otizm Semineri’ne katıldı. Programda konuşan Taşkesenlioğlu, “Aile ve öğretmen eğitimini de kapsayan bu önemli programı düzenleyen tüm kuruluşlara teşekkür ediyorum. Unutmayalım; ‘Özürlülük engel değildir, farklılıklarımız bizlere engel teşkil etmez’ AK Parti iktidarı olarak Engellilere yönelik olarak 5378 sayılı yasayı çıkardık. Bu yasa önemli bir adımdı engelli vatandaşlarımız için, Fakat bu yasa yine de tam olarak önemli düzenlemeler sağlanamadı. Yeni dönemde söz konusu yasadaki eksikliklerin düzenlenmesinin takipçisi olacağız ” dedi. Erzurum’un tarihi eğitim kurumu olan Erzurum Lisesi’ne ziyarette bulunan Taşkesenlioğlu, öğretmenler, idareciler ve öğrencilerle görüştü. Erzurum Lisesi’nin 1889 yılından beri ülkemizin ikbal ve istikbali için nice büyük ve seçkin dimağları topluma kazandıran bir eğitim kurumu olduğunu belirten Taşkesenlioğlu, “Erzurum Lisesi, Türkiye'ye sayısız bürokrat, edebiyatçı ve sanatçı yetiştiren şehrimizin Darulfünunudur” dedi. Taşkesenlioğlu, Erzurum Lisesi'nde abisi adına açılan Ali Fuat Taşkesenlioğlu Dersanesi'ni de ziyaret etti.

 

“ERZURUM, TİCARETİN MERKEZİ OLCAK”

Seçim gezilerine Yakutiye ilçesinde devam eden Taşkesenlioğlu, Tahtacılar ve Gülahmet Caddelerindeki esnafı ziyaret ederek, esnafa 1 Kasım seçimlerinin önemini anlattı.

 

Erzurum’un ticaret hayatına yön veren Gülahmet ve Tahtacılar esnafının istek ve taleplerini dinleyen Taşkesenlioğlu, “Esnafımız, İpekyolu güzergâhında bulunan Erzurum’daki ticari hareketliliğin tıpkı eski günlerdeki gibi olmasını istiyor. AK İktidarla esnaf yeniden desteklenecek, Erzurum daha güçlü bir şekilde yeniden tarım, hayvancılık ve ticaretin merkezi olacak” ifadelerini kullandı. Kavaflar Çarşısı'nda esnafını da ziyaret eden Taşkesenlioğlu, seçim beyannamesindeki esnafa yönelik vaadleri anlatarak 1 Kasım seçimlerinde destek ve dualarını istedi. Aile Destek Merkezi'nin Bayan kursiyerleri ile bir araya gelen Taşkesenlioğlu, AK Parti Genel Başbakanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni evlenen çiftlere çeyiz desteği verileceğini "Aşkın önüne geçilmez. Evlilikte çeyiz desteği vereceğiz. Gençlerin çeyiz hesabında 100 bin lira aile biriktirdiyse, 20 bin lira devlet verecek." sözlerini hatırlattı. Taşkesenlioğu, Ayrıca KOSGEB’in yeni dönemde kendi işini kurmak isteyenlere geri dönüşümsüz 50 bin TL vereceğini kaydetti.

İçeriği Paylaş: