Haberler “İSTİKBALE İSTİKRARLA YÜRÜYECEĞİZ”

“İSTİKBALE İSTİKRARLA YÜRÜYECEĞİZ”

“İSTİKBALE İSTİKRARLA YÜRÜYECEĞİZ” AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, seçim çalışmalarına Köprüköy ilçesinde devam etti.

Taşkesenlioğlu, Köprüköy’ün Çullu köyünde cenaze evine giderek başsağlığı dileğinde bulundu.

Köprüköy ilçesinde muhtarlarla istişare toplantısı yapan Milletvekili Taşkesenlioğlu, Yerel yönetimin mihenk taşı ve Erzurum sevdasının en önemli faktörlerinden biri olan muhtarlarla şehire yönelik fikir teatisi yaptıklarını söyledi. Taşkesenlioğlu’ndan asfalt ve telefonların bazı noktalarda çekmemesinden dolayı yardım isteyen Köprüköy muhtarları, köylerinde karşılaştıkları sorunların çözümünü istediler.

 

ANNELERE MÜJDE

Köprüköy’de seçim beyannamesinde yer alan kadınlarla ilgili politikaları ve AK Parti'nin vaatlerini anlatan Taşkesenlioğlu, “Ev almak için hesap açan vatandaşımıza yüzde 15 destek sağlayacağız. Bütün annelerimize ilk çocuk için 300, ikinci için 400, üç ve üzeri için 600 lira hediye edeceğiz. Şu ana kadar 265 bin 782 anneye ödemeyi yaptık. Kadın girişimcilerin, 100 bin TL'ye kadar 5 yıllık vadeli kredileri için yüzde 85 oranında kefaret imkanı sağlayacağız.” dedi

 

ANNELER ÇOCUKLARIYLA BERABER

Doğum nedeniyle ücretsiz izinde geçen sürelerin memuriyet kıdemi izni şeklinde değerlendirileceğini anımsatan Zehra Taşkesenlioğlu, “ İlk çocukta 2 ay, üçüncüde 4, ay üçüncü çocukta 6 ay yarım gün çalışacak anneler tam ücret alacaklar. Günün yarısı işte diğer yarısı çocuklarla geçecek. Biz burada kadınlarımızın annelik ile meslek arasında bir tercih yapmasını istemiyoruz. Bu süreden sonra kadınlarımız hala çocuklarının yanında kalmak isterlerse çocukların eğitim yaşına kadar yarı zamanlı çalışabilecekler. Kadına yönelik şiddete karşı olarak yeni çalışmalar gerçekleştireceğiz” diye konuştu

 

TERÖR ARTIK SON ÇIKMAZDA

 

Köprüköy ilçesinde yöre sakinleri ve kanaat önderleriyle de bir araya gelen Taşkesenlioğlu, Terör, ve seçim beyannamesi hakkında görüştü.Özellikle 7 Haziran seçimleri öncesi ve sonrasında hızla tırmanan terör eylemlerine de değinen Milletvekili Taşkesenlioğlu 13 yıllık AK Parti politikalarının terörü bitme noktasına getirmesine rağmen, ülkedeki huzur, güven, istikrar ve büyümedeki hızı kesmek için iç ve dış çıkarcı grupların yeniden Terörü harekete geçirdiklerini hatırlattı. Son dönemdeki terör saldırılarıyla duran kanın yeniden akıtıldığını ve vatanı için can veren şehitlere rahmet dileyen Zehra Taşkesenlioğlu, “Bu hain saldırılar karşısında şehitlik mertebesiyle müjdelenen şehitlerimizin amansız operasyonlarıyla terör örgütü tarihinde görmediği zararı görmüştür. Kendi ürettiğimiz milli silahlarımızla örgütü dize getiren güvenlik güçlerimizin gösterdiği bu üstün başarı ile terör artık son çırpınışlarını yapmaktadır.1 Kasım sonrasında yeniden iktidar olacak olan AK Parti kadrolarının üreteceği politikalarla terör artık kendi kazdığı kuyuda yok olacaktır” ifadelerini kullandı.

İçeriği Paylaş: