Haberler “BİZ MİLLETİMİZİN HİZMETKÂRIYIZ”

“BİZ MİLLETİMİZİN HİZMETKÂRIYIZ”

 “BİZ MİLLETİMİZİN HİZMETKÂRIYIZ” AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, seçim çalışmalarını Yakutiye ve Şenkaya İlçesinde sürdürdü.

Yakutiye İlçesi Kongre Caddesi esnafını ziyaret eden Taşkesenlioğlu, AK Parti’nin esnaf ve emekliler ile ilgili seçim beyannamesini anlattı. Kongre Caddesi esnafına AK Parti Seçim Beyannamesinde Esnaf ve Emeklilerle ilgili olarak yer alan bilgileri paylaşan Taşkesenlioğlu, şu bilgileri aktardı. “Mübarek emeğiyle ülkeye katkı sağlayan emeklilerin bir talebini dinleyelim. 1100 liranın altında maaş alan işçi ve Bağkur emeklilerimize yılda 1200 lira ek zam yapıyoruz. Emekli memur maaşlarını da düzenledik. Şimdi bütün emeklilerimize ayda 100 yılda 1200 lira takribi durumuna göre yeni zam yapıyoruz. Emeklilerimize hayırlı bereketli olsun. Bu da refah düzeyinin yükseltilmesi anlamda önemli. Tarım emeklileri hariç, 1000 liranın altında maaş alan hiçbir emekli kalmayacak. BağKur emeklilerimiz ise 884 liraya ulaşmış olacak. Yüzde 15'ten yüzde 10'a indirdiğimiz BağKur sigortamızın sosyal güvenlik primi kesintisini tamamıyla ortadan kaldırıyoruz. TOKİ evleri ile emeklileri ve asgari ücretlileri konut sahibi yapacağız. Herhangi bir emeklimiz 250 TL ile ev sahibi olabilir. Esnafımıza 30 bin TL'ye kadar faizsiz kredi desteği vereceğiz. Sembolik bir kira bedeliyle anahtar teslimi fabrikası yapılacak. Esnafımızın yıllık 8 bin liraya kadar hesaplanan vergisini almayacağız. 10 işçi çalıştırma zorunluluğunu da kaldırıyoruz”

 

DAĞ MAHALLESİ ARKAMIZDA DAĞ GİBİ DURMALI

Yakutiye ilçesinde halk tarafından Dağ Mahallesi olarak bilinen Aziziye ve Gaziler Mahallesi’nde gezi ve ziyaretlere bulunan Taşkesenlioğlu, Dağ mahallesinde bir vatandaşın evine taziye ziyaretinde bulundu, gezide büyük ilgi gördü. Mahalle halkına konuşan Taşkesenlioğlu: "Dağ mahallesi AK Parti’nin arkasında dağ gibi durursa birlikte güzel günlere sağlam adım atmış oluruz. Bende sizler gibi bu mahallede büyüdüm bizim için önemli olan Allah’ın rızasını kazanma yolunda kulun rızasını almak. Birçok hizmet yaptık daha da yapacağız biz sizlere hizmetkâr olmaya geldik. Millete hizmet dünyadaki en şerefli görevdir” diye konuştu.

 

TAŞKESENLİOĞLU, KÖPRÜKÖY VE ŞENKAYA’DA DA İLGİ GÖRDÜ

 

Taşkesenlioğlu, Şenkaya ilçesinde Şehit olan askerlerin cenaze törenine katılarak, Agcaşar, Dumankaya köylerine taziye ziyaretinde bulundu. Köprüköy Belediye Başkanı Osman Belli ile her köyün 7 Haziran’da ki oy oranları görüşüldü. Yukarı Kızılca köyüne Kirinkarlı Şeyh Halil Efendinin, Alacaköyü’nde Şeyh Yusufun, ve Şehitlerin mezarlarını ziyaret edip dualar etti. Köy halkıyla köyün kahvehanesinde bir araya gelen Taşkesenlioğlu, sohbet edip sıkıntıları dinledi. Dumankaya köyü muhtarı Resat Yazıcı PKK’nın bölge halkını tehdit ettiğini ama AK davadan vazgeçmeyeceklerini ve Allah’tan başka kimseden korkmadıklarını söyledi. Taşkesenlioğlu, Güzel Hisar köyünde ev ziyaretlerinde kadınlara bir araya gelip sohbet edip 1 Kasım seçimlerinin önemini anlattı. Güzelhisar köyünde MHP’li Köprüköy Belediye Başkan adayı Halil Yanık’ı da ziyaret etti. Taşkesenlioğlu, Annesinin köyü olan Kayabaşı köyünü de ziyaret edip dedesi Şeyh Abdülkerim’in türbesini de ziyaret etti. İmam hatip Okulları Platformu toplantısına katılan Taşkesenlioğlu, toplantıda İmam Hatip Lise ve Orta Okullarının nasıl prestijli hale geleceği görüşüldü. Toplantıda Erdal Kurudirek Kuran Tilaveti yaptı.

İçeriği Paylaş: