Haberler “AİLE SOSYAL DESTEK PROJESİ” ERZURUM’DA BAŞLIYOR

“AİLE SOSYAL DESTEK PROJESİ” ERZURUM’DA BAŞLIYOR

“AİLE SOSYAL DESTEK PROJESİ” ERZURUM’DA BAŞLIYOR Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ile birlikte Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyarette, Aile Sosyal Destek Projesi’nin Erzurum’da başlayacağını söyledi.

Erzurum’da “Aile Sosyal Destek Projesi”ni başlatacaklarını açıklayan Bakan Ramazanoğlu, projeyle ilgili şunları söyledi: “Biz Erzurum’da da büyük bir projeyi başlatıyoruz. ASDEP Projesi… Sayın Başbakanımız, Mardin konuşmasında Türkiye’nin önünü açacak 10 eylemi açıklarken ilk sıralarda bahsettiği maddelerden biri ASDEP yani Aile Sosyal Destek Projesiydi. Bugün, Aile Sosyal Destek Projemizi beşinci il olarak Erzurum’dan başlatıyoruz. Bu proje ile her ailenin bir ‘Sosyal Danışmanı’ olacak. Aile Sosyal Danışmanı, o aileye rehberlik hizmeti verecek ve o ailenin problem çözme yeteneğini güçlendirecek. Biz aileyi güçlendirdiğimiz, problemlerini çöze bilme yeteneğini güçlendirmiş ailelere dönüştürdüğümüzde, mevcut problemlerin birçoğunun halledilmiş olduğunu göreceğiz. Aile içerisindeki problemler dediğimizde; ekonomik, sağlık, eğitim problemlerini görüyoruz. Her bir başlığın altında da kendi alt başlıkları var… Bütün bunları ilgili danışman arkadaşımız aile ile görüşecek, ön kayıtlarını tutacak, aileye rehberlik hizmeti verecek. Rehberlik hizmetinin dışında ‘Rehabilitasyon ve Psikoterapi’ hizmeti de verecek.”

 

BAKAN RAMAZANOĞLU’NDAN, 1500 YENİ İSTİHDAM MÜJDESİ

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu, Başkan Sekmen’i ziyaretinde bir de müjdeli haber vererek şöyle dedi:“Önümüzdeki günlerde Bakanlığımız bünyesine 1500 psikolog, sosyal psikolog, klinik psikolog ve sosyal hizmet uzmanı alıyoruz. Bunlardan bir kısmını da Erzurum’da istihdam edeceğiz. Çok yakın zamanda bir gün kapınız çalınacak ve birisi, ‘Ben sizin aile danışmanınızım. Bundan sonra sizin her türlü derdinizle ben ilgileneceğim’ diyecek. Dijital sistemle kayıtlarınızı tutacak. O günden sonra aile danışmanınız, sizin ve ailenizin birçok konuda hem danışmanı hem de rehabilite edici bir yol göstericisi olacak. Erzurum’a ve Türkiye’mize hayırlı olsun.”

İçeriği Paylaş: